Na luzie

20171108 120710

- Wykonaliśmy kotyliony na apel niepodległościowy (na zdjęciach klasa 7a w akcji)

- Byliśmy na Skwerze Szarych Szeregów, aby oddać cześć Bohaterom Ojczyzny.Przy Pomniku Harcerstwa złożyliśmy biało - czerwony wieniec, zapaliliśmy znicze, odmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy Hymn "Jeszcze Polska nie zginęła..."

Wzorowa postawa uczniów z klasy 5b :)

- Byliśmy pod Pomnikiem Niepodległości, na Placu Niepodległości, przy dworcu PKP. Tym Pomnikiem opiekuje się nasza szkoła. Zapoznaliśmy się z historią powstania Pomnika, złożyliśmy biało - czerwony wieniec, zapaliliśmy znicze, odmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy Hymn "Jeszcze Polska nie zginęła...", aby uczcić Obrońców  Ojczyzny.

Wzorowa postawa uczniów z klasy 6a :)

/M. Zajączkowska/

20171029 120449

28.10.2017r. delegacja naszych uczniów wraz z Rodzicami wzięła udział w uroczystej Mszy świętej Imieninowej -  w intencji Ks. Proboszcza Tadeusza Musiała. Uczniowie wyrecytowali piękny wiersz o powołaniu i wręczyli Księdzu Proboszczowi bukiet kwiatów z siecią i rybami, jako symbol Apostołów, którzy byli rybakami.

Ksiądz Proboszcz bardzo się ucieszył i obdarował wszystkich słodyczami.

/M. Zajączkowska/

P1020210 1

Dzień Papieski obchodziliśmy w niedzielę 8.10.2017r. Nasi uczniowie zaangażowali się w uroczystą obstawę liturgii w kościele Niepokalanego Serca NMP, a po niej kwestowali na stypendia dla ubogiej utalentowanej młodzieży, co było życzeniem św. Jana Pawła II.

Na szkolnym korytarzu przygotowaliśmy tematyczną wystawę, na której umieściliśmy również drzewo naszych dobrych uczynków wobec innych.

W dniu 16.10 odbył się w szkole uroczysty apel z okazji 39 rocznicy wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża oraz podsumowanie Dnia Papieskiego. Apel przygotowali uczniowie z klasy 5b z katechetami przy współudziale p.M. Sachajko- Siudak i p.D. Ksela.

/M.Zajączkowska/

20170927 104956

27.09.2017r. - Rajd pieszy na Karczówkę i udział w V Papieskim Biegu Integracyjnym Przełajowym wokół wzgórza Karczówki. Nasza klasa 5b wspaniale rywalizowała z innymi, świetnie się przy tym bawiąc :)

/M.Zajączkowska, ks. A. Kozieł/