16 lutego 2017 r. uczniowie zerówki spotkali się z panią Urszulą Niebudek - szkolną sekretarką. Specjalnie dla nich przeczytała ona wiersz Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", który stał się pretekstem nie tylko do rozmowy na temat tego, że kłamstwo nie popłaca, ale przede wszystkim przybliżył im zawodowe zadania listonosza. Spotkanie odbyło się bowiem w związku z Międzynarodowym Dniem Listonosza i Doręczyciela, obchodzonym w całej Unii Europejskiej. Na koniec pani Ula opowiedziała o charakterze pracy i zadaniach szkolnej sekretarki. A wszystko to odbyło się w ramach lutowej edycji programu nauczycieli bibliotekarzy "Cała szkoła czyta dzieciom".

5 stycznia 2017 roku, w wyjątkowo mroźny dzień, pani Katarzyna Tuz-Gumuła - szkolna intendentka, dbająca o nasze zdrowe i smaczne obiady, oraz pani Ewa Korczak i pan Mariusz Śliwiński - pracownicy biblioteki, czytali uczniom zerówki wiersz Jana Brzechwy pt. "Katar". Spotkanie zrealizowane w ramach cyklu "Cała szkoła czyta dzieciom" miało na celu nie tylko zachęcić do czytania, ale także uświadomić najmłodszym, jak zdrowa dieta istotna jest dla zachowania zdrowia, zwłaszcza zimą. Pani Kasia opowiedziała uczniom zerówki o zasadach zdrowego odżywiania się oraz pokazała produkty żywnościowe mające najwięcej witamin. Na koniec wszyscy otrzymali smaczny sok owocowy.

25 listopada 2016 roku, w związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, nauczyciele bibliotekarze we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej przypomnieli najmłodszym czytelnikom postaci najpopularniejszych książkowych misiów oraz opowiedzieli historię, za sprawą której obchodzone jest to lubiane przez wszystkie dzieci święto. Rozstrzygnięty został także konkurs, którego uczestnicy, uczniowie klas 0-3, mieli za zadanie wykonać przy użyciu dowolnej techniki plastycznej swojego wymarzonego misia. Pomysłowość i jakość prac zachwyciły wszystkich, dlatego każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

7 grudnia br., przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Lotnictwa Cywilnego, zrealizowana została już czwarta część projektu "Cała szkoła czyta dzieciom". Tym razem wiersz Juliana Tuwima pt. "W aeroplanie" czytały panie: Dorota Prus-Niewiadomska - wicedyrektor szkoły, oraz Ewa Korczak i Marzena Zajączkowska - nauczycielki bibliotekarki. Tematyka wiersza została entuzjastycznie przyjęta przez obecną w tym dniu wyłącznie męską reprezentację zerówki.