22 września uczniowie klasy III B M.Durma,M.Matok,P.Zuba uczestniczyli w V Grze Miejskiej zorganizowanej przez Technikum Informatyczne we współpracy z SODMIDN.Gra zorganizowana była w związku z Europejskim Dniem Języków. Uczestniczyło w niej 201 uczniów ze szkół średnich i gimnazjalnych. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach poruszali się po Kielcach, szukając wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości miasta. Używając języków obcych uczestnicy w sposób kreatywny wykonywali zadania językowe związane ze zwiedzanymi miejscami. W wielu punktach zadaniowych uczestnicy spotkali rodzimych użytkowników języków obcych.

Dnia 15 września klasa 3B gimnazjum z wychowawcą Anną Szmidt obejrzała spektakl pt. Spowiedź diabła" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, którego dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dla podopiecznego Fundacji "Jesteśmy blisko" Marcina Minakowskiego

Arkadiusz Bęben -  1 miejsce na dystansie 100 m  z czasem 11.88
                              2 miejsce na dystansie 300 m z czasem 39.48

Wiktor Jakubczyk - 1 miejsce na dystansie 1000 m z czasem 2.57
                               2 miejsce na dystansie 2000 m z czasem 6.37

Wiktoria Wijas - 1 miejsce w rzucie dyskiem na odległość 30.76
                          2 miejsce w rzucie młotem na odległość 46.95

opiekun: Mirosław Cedro

Tym razem wykorzystaliśmy piękną pogodę i odwiedziliśmy Zalew Kielecki. Jest to sztuczny zbiornik wodny, znajdujący się na rzece Sinicy, wypływającej z Pasma Masłowskiego. Od lat jest to miejsce bardzo popularne wśród Kielczan, szczególnie ze względów rekreacyjnych. Znajduje się on niedaleko od centrum Kielc, między osiedlami: Szydłówek i Piaski. Jest przystosowany do odpoczynku i rekreacji, wokół utworzone są ścieżki, ścieżki rowerowe, plaża i kąpielisko. Swój raj mają tu także wędkarze, gdyż zalew obfituje w ryby. Dla miłośników sportów wodnych również znajdą się różne atrakcje. Nad akwenem swoje miejsce znalazły stada ptactwa wodnego. Piękno otaczającej tam przyrody urzekło nas po raz kolejny.