Arkadiusz Bęben -  1 miejsce na dystansie 100 m  z czasem 11.88

Wiktoria Wijas - 1 miejsce w rzucie dyskiem na odległość 30.76
                          2 miejsce w rzucie młotem na odległość 46.95

opiekun: Mirosław Cedro

Tym razem wykorzystaliśmy piękną pogodę i odwiedziliśmy Zalew Kielecki. Jest to sztuczny zbiornik wodny, znajdujący się na rzece Sinicy, wypływającej z Pasma Masłowskiego. Od lat jest to miejsce bardzo popularne wśród Kielczan, szczególnie ze względów rekreacyjnych. Znajduje się on niedaleko od centrum Kielc, między osiedlami: Szydłówek i Piaski. Jest przystosowany do odpoczynku i rekreacji, wokół utworzone są ścieżki, ścieżki rowerowe, plaża i kąpielisko. Swój raj mają tu także wędkarze, gdyż zalew obfituje w ryby. Dla miłośników sportów wodnych również znajdą się różne atrakcje. Nad akwenem swoje miejsce znalazły stada ptactwa wodnego. Piękno otaczającej tam przyrody urzekło nas po raz kolejny.

W dniu 17 maja odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum w ramach Dnia Europejskiego corocznie organizowanego w naszej szkole przez nauczycieli języków obcych. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat Unii, obejrzeli prezentacje dotyczące wybranych krajów Europy, odśpiewali hymn UE.

Filmik

22 kwietnia w Parku Miejskim odbył się XIV Bieg Uliczny o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, do którego opiekunowie pani Grażyna Bucka i Ewa Korczak zgłosili się 16 uczniów z klas I-III gimnazjum. W biegu na 1250 metrów chłopców II miejsce zajął Wiktor Jakubczyk z klasy III B. Gratulujemy!