Na luzie

Budowę szkoły rozpoczęto w 1957 roku, a pierwszy dzwonek zabrzmiał 1 grudnia 1959 roku. Uroczystość nadania imienia Bohaterów Westerplatte odbyła się 14 stycznia 1967 roku.

Szkole został wręczony sztandar ufundowany przez Wojewódzki Związek Spółdzielczości i Komitet Rodzicielski. Odsłonięto również płaskorzeźbę poświęconą patronowi szkoły, wykonaną przez prof. Stefana Maja. Sztandar przekazał kierownikowi szkoły mjr Leon Pająk - oficer z Westerplatte.

22 sierpnia 1977 roku odbył się w szkole apel, spotkanie z uczestnikami walk na Westerplatte. W każdą rocznicę wybuchu II wojny światowej w szkole odbywają się apele upamiętniające bohaterstwo i poświęcenie walczących na Westerplatte.

    Od 1 września 1990 roku szkoła jest członkiem Klubu szkół Westerplatte, do którego należą 64 szkoły noszące to samo imię. Celem klubu jest wymiana doświadczeń, popularyzacja wiedzy o wydarzeniach z 1939 roku i opieka nad Westerplatczykami i ich rodzinami. Siedziba Klubu Szkół Westerplatte znajduje się w Gdańsku.
W roku szkolnym 1999/2000 powstało Gimnazjum Nr 5. Od tego czasu Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Bohaterów Westerplatte i Gimnazjum Nr 5 funkcjonują jako Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Kielcach. 5 listopada 2003r. odbyła się uroczystość nadania imienia- Bohaterów Westerplatte Gimnazjum Nr 5 w Kielcach.

Galeria

Wyszukiwarka