Chcesz lepiej poznać swoją małą ojczyznę? A może zapunktować u nauczyciela przyrody, geografii? Oto masz szansę! Zapraszam do nietypowego poznania naszego miasta i regionu poprzez bliższe przyjrzenie się dorobku wielu pokoleń.

 Archiwum Państwowe w Kielcach oraz Muzeum Historii Kielc przygotowały wystawę pt. „Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej”. Celem wystawy jest przedstawienie, zarówno znanych, jak mniej znanych szerokim kręgom społeczeństwa wyrobów, produktów, przedmiotów, surowców, które swoje korzenie wywodzą z Ziemi Kieleckiej.

Przygotowana wystawa składa się z dwóch części. Część pierwszą w formie planszowej oglądać można będzie na Rynku w Kielcach w dniach od 12 września do 3 października 2017 r. Druga część wystawy, pokazująca oryginalne eksponaty (m.in. motocykl SHL, kieleckie marmury i krzemień pasiasty), zaprezentowana zostanie w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach (przy ul. Kusocińskiego 57) i oglądać ją będzie można w dniach od 18 do 22 września 2017 r. (wstęp wolny).

Zadania do wykonania u nauczyciela przyrody i geografii (Zad nr 1 – zrób sobie selfie z „Franią”).

za http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,17918,wystawa-pt-znane-i-mniej-znane-ziemi-kieleckiej.html

Członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczego (i nie tylko) mieli okazję wziąć udział w nietypowym przedsięwzięciu. W dniach 8-9 września żegnaliśmy budynek dworca PKS tzw. UFO, który zostanie wyremontowany. Obiekt to ikona modernistycznej architektury, a dla wielu Kielczan to miejsce sentymentalne. Szczególnie warta uwagi była ekoakcja VIVE Group „TORBA ZA TORBĘ”. Młodzi przyrodnicy pozbywali się niepotrzebnych ubrań, a w zamian otrzymywali niepowtarzalną torbę zaprojektowaną przez Mariusza Przybylskiego. Torba jest autentycznie eko – nie dość, że wyprodukowana
z recyclingu, to największą jej przewagą jest to, że dzięki użytkowaniu ekotorby jej posiadacz oszczędza około 2600 litrów wody, bo tak ogromny zasób wody pochłania wyprodukowanie torby bawełnianej o zbliżonych wymiarach.

Brawa dla właścicieli ekotorby!

Dzwonki

.......................................................................................................................................

Wyszukiwarka