Za nami II etap XIII Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Książka najlepszym przyjacielem". Zakwalifikowało się    do niego 13 uczestników, którzy w I etapie (pisemnym) otrzymali co najmniej 70 % punktów z możliwych do uzyskania. Każdy uczestnik II etapu przygotował do prezentacji 3 wybrane przez siebie książki, a przedstawiał jedną z nich (wybraną losowo przed komisją), zachęcając do jej przeczytania.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Anna Matys, uczennica SP nr 31

II miejsce - Weronika Śliwa, uczennica SP nr 5

III miejsce - Magdalena Lada, uczennica SP nr 34

wyróżnienie - Julia Rodak, uczennica SP nr 25

Zwycięzcom konkursu Rada Rodziców przy ZSO nr 5 ufundowała nagrody książkowe, a zdobywcy I miejsca dodatkowo statuetkę. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali od organizatorów dyplomy i lektury szkolne. Nauczycielom wręczono podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorzy:                                                                                                          

M. Słodowicz, E. Korczak, E. Cygan    

Zdjęcia                                                                                  

Wyniki

Rozstrzygnięcie IV Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną „Zaczęło się na Westerplatte” odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w czwartek o godz. 11.00                       w ZSO nr 5 przy ul. Wspólnej 17 w sali 36. Uczestnicy otrzymają dyplomy, opiekunowie podziękowania, a wyróżnieni w konkursie nagrody i dyplomy.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

                                                                       

Organizatorzy

Gala Finałowa Konkursu Plastycznego pod hasłem

„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie – czyli zdrowo, bezpiecznie, zimowo…”

dla dzieci 5 i 6 letnich z oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i zerówek przedszkolnych pod patronatem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

29 kwietna 2017 roku w Naszej Szkole odbyła się Gala Finałowa Konkursu, którego celem było przybliżenie najmłodszym, jak powinni bezpiecznie spędzać zimowy czas. Przedszkolaki, przygotowując swoje prace, wykazały się dużą pomysłowością, wyobraźnią i zaangażowaniem.

W tym dniu poznaliśmy laureatów konkursu. Komisja konkursowa - w składzie: nauczyciel plastyki p. M. Sachajko – Siudak, pedagog szkolny p. K. Gałęza – Jaworska i sierżant p. Joanna Żelazik - spośród aż 40 prac dostarczonych przez uczestników, wyłoniła zwycięzców.

Na uroczystość wręczenia nagród przybyli uczestnicy wraz z opiekunami i rodzicami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom udziału i upominek, a laureaci nagrody.

Wręczenie nagród rozpoczęło się od przedstawienia przygotowanego przez zerówkowiczów z naszej szkoły „Bezpiecznie i zdrowo”, dotyczącego  prawidłowych zachowań na drodze, wybierania bezpiecznych miejsc do zabawy oraz utrwalenia numerów alarmowych.

Pamiątkowe dyplomy oraz upominki wręczali Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z panią Dyrektor, panią Pedagog oraz organizatorką konkursu.

Jedna z prac wykonanych na konkurs, która w sposób szczególny i bardzo drobiazgowy przedstawiała bezpieczne zachowania na drodze, została wyróżniona Nagrodą Specjalną od Naczelnika kieleckiej drogówki.

Podczas konkursu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podkreślił znaczenie elementów odblaskowych, zachęcił by zawsze takie nosić po zmroku, bez względu na to czy znajdujemy się w obszarze zabudowanym czy poza nim. Przypomniał ponadto najmłodszym, że już dziś panuje odblaskowa moda i każdemu z nich wręczył opaskę odblaskową.

Oto zwycięzcy:

NAGRODA SPECJALNE – CYPRIAN TRĘBICKI SP 8

I miejsce

MILENA ZIELIŃSKA PS 28

AMELIA DRÓŻDŻ PS 18

ANASTASJA NGUYEN PS 43

II miejsce

ZUZANNA WYROZUMSKA SP 8

TAMARA MARSZAŁEK SP 28

NIKODEM KUBICKI SP 8

III miejsce

GABRIELA KOBRYŃ PS 18

OLIWIA GORAJ PS 18

PIOTR WALDON PS 14

EMILIA GAJOS PS 21

Wyróżnienie

URSZULA KOŁODZIEJ PS 35

NADIA CICHOŃ SP 34

SZYMON SZYMCZYK SP 12

AGATA ROMAN PS 39

KORNELIA MISZTAL PS 23

OLIWIA WASILKOWSKA PS 26

ALEKSANDRA MÓŁKA PS 42

JOANNA LACHOWSKA PS 42

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Organizator konkursu

mgr Karolina Sobota

 

Zdjęcia

Wyszukiwarka