Na luzie

DSCN0266

Jesienną, listopadową szarość zabarwiły kolorami tęczy zorganizowane w klasie trzeciej cykliczne warsztaty "Badam, doświadczam, eksperymentuję". Uczniowie wykonali samodzielnie szereg ciekawych doświadczeń, które rozbudziły ich ciekawość. Odpowiednio mieszając barwy podstawowe uzyskali kolory tęczy, utworzyli tęczowy wir mleczny, obserwowali jak rozszczepiają się barwy. Wiele radości sprawił im eksperyment z produkcją "magicznej kolorowej piany". Na koniec zbudowali konstrukcję naczyń

połączonych, do niektórych nalali kolorowej wody i ... będą obserwować.

22908610 1532904476747425 1992555611 o

Drugiego listopada, w Zaduszki, uczniowie klasy 3 a udali się na Cmentarz Partyzancki. Złożyli hołd ludziom, którzy oddali swój najcenniejszy skarb - życie, abyśmy teraz mogli żyć w pokoju.

sukces

Mamy sukces w ogólnopolskim konkursie "Moja ulubiona postać bajkowa" organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Nikola Jarosz z klasy 4a uzyskała wyróżnienie specjalne w kategorii praca literacka.

Gratulacje należą się też chłopcom z klasy 3a za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac plastycznych.

Brawo My!

27 września uczniowie klasy 3a udali się na krajoznawczą wycieczkę do Chęcin. Drogą Mnicha dotarli do ruin średniowiecznego zamku. Pogoda była cudowna, z wieży mogli podziwiać piękną panoramę Gór Świętokrzyskich. Przymierzali stroje rycerskie, dosiadali drewnianego konia, strzelali z łuku, oglądali pokaz dawnego tańca. Wyprawę zakończyli w słynnej lodziarni na Górnym Rynku w Chęcinach.