Chociaż pogoda była deszczowa 21 września, klasa 1a wybrała się na ważne spotkanie. W Hali Legionów wspólnie bawili się uczniowie klas pierwszych z Kielc i powiatu kieleckiego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze policji, przedstawiciele kuratorium, pogotowia ratunkowego oraz strażacy. W spotkaniu uczestniczył także biskup Marian Florczyk, który poświęcił dziecięce tornistry. To był dzień pełen radości, nauki i zabawy, co można zobaczyć na zdjęciach. Wychowawca klasy 1a.

Swoje pierwsze pozaklasowe zajęcia edukacyjne uczniowie klasy 1a spędzili na placu Wolności, gdzie odbywały się Kieleckie Dni Energii. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Były między innymi zabawy z balonami, układanie wielofunkcyjnych puzzli, prezentacja pojazdów zasilanych energią elektryczną, bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Dzieci dowiedziały się, jak długo świeciła pierwsza żarówka, czy można odnaleźć prąd w cytrynie albo ziemniaku. Najmłodsi zobaczyli także lalkową inscenizację edukacyjną opowiadającą o zasadach bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. Zobacz zdjęcia. Wychowawczyni 1a

14 września 2017r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych poza salą lekcyjną. W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej wzbogacili swą wiedzę na temat ważnych wydarzeń i postaci związanych z naszym regionem. Potem wyruszyli na spacer z przewodnikiem. Zwiedzili dziedziniec Pałacu biskupów krakowskich, Katedrę, skwer St. Żeromskiego, Plac Wolności. Na koniec podsumowali zdobytą wiedzę podczas warsztatów w Muzeum Historii Kielc.

9 czerwca 2017r. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w teatr. Na widowni zasiedli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki wraz z paniami z sąsiadujących przedszkoli, rodzice. Przez wiele miesięcy uczniowie klasy II a przygotowywali pod kierunkiem Pani Małgorzaty Osterczy spektakl pt. "Alibaba i czterdziestu rozbójników". Wreszcie nadszedł dzień premiery. Aktorzy, pięknie przebrani świetnie poradzili sobie z tremą i zachwycili wszystkich. Wielkie brawa.