Na luzie

Dnia 4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Pan dyrektor serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców, przedstawił wychowawców.

Uczniowie klas 3a, 4a i 5a zaprezentowali program artystyczny, którego motywem przewodnim było hasło: „DWUNASTKA – NASZ DRUGI DOM”.

Życzymy uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom – satysfakcji z pracy, a rodzicom – zadowolenia ze współpracy ze szkołą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu.

.

Dnia 22 kwietnia uczniowie pocztu sztandarowego reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach poświęconych pamięci synów Ziemi Świętokrzyskiej straconych przez Niemców w latach 1939-1944.

W całym regionie świętokrzyskim miała miejsce akcja "Zapal znicz pamięci". Po zapaleniu zniczy na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach zapalone zostały znicze na grobach osób zamordowanych w Dyminach. W południe w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dyminach odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Represji Niemieckich. W uroczystościach wzięli udział między innymi uczniowie kieleckich szkół, kieleckiego samorządu, przedstawiciele wojska oraz policji.

Więcej zdjęć w galerii

W dniu 1 marca uczniowie z klasy IIA oraz IB zapalili znicze pod tablicą na ulicy Zamkowej – upamiętniającej rozbicie więzienia UB – oraz pod tablicą na kamiennicy przy zbiegu ulic Paderewskiego i Solnej. W latach II wojny światowej w kamiennicy, mieściła się siedziba Gestapo, a od 1945 roku do końca lat 40-tych Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Było to miejsce przesłuchań, tortur, kaźni polskich patriotów. Uczniowie nie tylko zapalili znicze, ale również odśpiewali hymn i uczcili minutą ciszy pamięć żołnierzy. Mieli również okazję wysłuchać krótkich historii opowiadanych przez tamtejszych więźniów.

IMG 20160301 093543[1]

Więcej zdjęć w galerii

W dniu 10 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum. W obecności Dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych gimnazjalistów pierwszoklasiści zostali włączeni do braci uczniowskiej Gimnazjum nr 5, a co za tym idzie uzyskali wszelkie prawa i przywileje, a także obowiązki gimnazjalisty. W przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane do młodych na Westerplatte. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli biało-czerwoną wiązankę przy Pomniku Niepodległości. Wszyscy uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny poświęcony patronowi szkoły – bohaterom Westerplatte- przygotowany przez klasę 2A.

Więcej zdjęć w Galerii